LINDA RANKING - DANCE 2016/17


BACK TO UZBEBA
Figure Skating

1 Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron (FRA)
2 Madison Chock / Evan Bates (USA)
3 Maia Shibutani / Alex Shibutani (USA)
4 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje (CAN)
5 Tessa Virtue / Scott Moir (CAN)
6 Anna Cappellini / Luca Lanotte (ITA)
7 Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS)
8 Madison Hubbell / Zachary Donohue (USA)
9 Piper Gilles / Paul Poirier (CAN)
10 Elena Ilinykh / Ruslan Zhiganshin (RUS)
11 Victoria Sinitsina / Nikita Katsalapov (RUS)
12 Alexandra Stepanova / Ivan Bukin (RUS)
13 Isabella Tobias / Ilya Tkachenko (ISR)
14 Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro (RUS)
15 Meryl Davis / Charlie White (USA)
16 Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker (USA)
17 Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit (USA)
18 Charlene Guignard / Marco Fabbri (ITA)
19 Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriev (POL)
20 Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sorensen (DEN)
21 Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (RUS)
22 Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac (FRA)
23 Olivia Smart / Adria Diaz (ESP)
24 Ksenia Monko / Kirill Khaliavin (RUS)
25 Sara Hurtado / Kirill Khalyavin (ESP)
26 Nathalie Pechalat / Fabian Bourzat (FRA)
27 Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin (UKR)
28 Penny Coomes / Nicholas Buckland (GBR)
29 Kavita Lorenz / Joti Polizoakis (GER)
30 Kana Muramoto / Chris Reed (JPN)
31 Alexandra Paul / Mitchell Islam (CAN)
32 Anastasia Cannuscio / Colin McManus (USA)
33 Shiyue Wang / Xinyu Liu (CHN)
34 Lucie Mysliveckova / Lukas Csolley (SVK)
35 Sofia Evdokimova / Egor Bazin (RUS)
36 Betina Popova / Sergey Mozgov (RUS)
37 Yura Min / Alexander Gamelin (KOR)
38 Katharina Muller / Tim Dieck (GER)
39 Alisa Agafonova / Alper Ucar (TUR)
40 Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin (RUS)
41 Lilah Fear / Lewis Gibson (GBR)
42 Cecilia Torn / Jussiville Partanen (FIN)
43 Elisabeth Paradis / Francois Xavier Ouellette (CAN)
44 Danielle Thomas / Daniel Eaton (USA)
45 Federica Testa / Lukas Csolley (SVK)
46 Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko (RUS)
47 Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov (RUS)
48 Karina Manta / Joseph Johnson (USA)
49 Tina Garabedian / Simon Proulx-Senecal (ARM)
50 Cortney Mansour / Michal Ceska (CZE)
51 Alexandra Aldridge / Daniel Eaton (USA)
52 Viktoria Kavaliova / Yurii Bieliaiev (BLR)
53 Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi (GER)
54 Lorenza Alessandrini / Pierre Souquet (FRA)
55 Luidmila Sosnitskaya / Pavel Golovishnikov (RUS)
56 Nicole Orford / Thomas Williams (CAN)
57 Adelina Galyavieva / Laurent Abecassis (FRA)
58 Linshu Song / Zhuoming Sun (CHN)
59 Vasilisa Davankova / Anton Shibnev (RUS)
60 Nicole Orford / Asher Hill (CAN)
61 Shari Koch / Christian Nuchtern (GER)
62 Justyna Plutowska / Jeremie Flemin (POL)
63 Misato Komatsubara / Andrea Fabbri (ITA)
64 Hong Chen / Yan Zhao (CHN)
65 Carolane Soucisse / Shane Firus (CAN)
66 Rebeka Kim / Kirill Minov (KOR)
67 Julia Zlobina / Alexei Sitnikov (AZE)
68 Olesia Karmi / Max Lindholm (FIN)
69 Varvara Ogloblina / Mikhail Zhirnov (AZE)
70 Olga Jakushina / Andrey Nevskiy (LAT)
71 Sara Hurtado / Adria Diaz (ESP)
72 Pernelle Carron / Lloyd Jones (FRA)
73 Celia Robledo / Luis Fenero (ESP)
74 Charlotte Maxwell / Ryan Devereaux (USA)
75 Carolane Soucisse / Simon Tanguay (CAN)
76 Emi Hirai / Marien de La Asuncion (JPN)
77 Robynne Tweedale / Joseph Buckland (GBR)
78 Nicole Kuzmichova / Alexandr Sinicyn (CZE)
79 Ho Jung Lee / Richard Kam (KOR)
80 Victoria Manni / Saverio Giacomelli (ITA)
81 Yue Zhao / Xun Zheng (CHN)
82 Julia Biechler / Damian Dodge (USA)
83 Brianna Delmaestro / Timothy Lum (CAN)
84 Taylor Tran / Saulius Ambrulevicius (LTU)
85 Mackenzie Bent / Dmitre Razgulajevs (CAN)
86 Cathy Reed / Chris Reed (JPN)
87 Tanith Belbin / Benjamin Agosto (USA)
88 Valeria Gaistruk / Aleksey Oleinik (UKR)
89 Jasmine Tessari / Francesco Fioretti (ITA)
90 Evgenia Kosigina / Nikolai Moroshkin (RUS)
91 Lynn Kriengkrairut / Logan Giuletti-Schmitt (USA)
92 Sofia Sforza / Leo Luca Sforza (ITA)
93 Isabella Tobias / Deividas Stagniunas (LTU)
94 Barbora Silna / Juri Kurakin (AUT)
95 Anastasia Khromova / Daryn Zhunussov (KAZ)
96 Irina Shtork / Taavi Rand (EST)
97 Oksana Domnina / Maxim Shabalin (RUS)
98 Tanja Kolbe / Stefano Caruso (GER)
99 Lorenza Alessandrini / Simone Vaturi (ITA)
100 Carolina Moscheni / Adam Lukacs (HUN)
101 Haley Sales / Nikolas Wamsteeker (CAN)
102 Lauren Collins / Shane Firus (CAN)
103 Ekaterina Pushkash / Jonathan Guerreiro (RUS)
104 Peroline Ojardias / Michael Bramante (FRA)
105 Olivia Smart / Joseph Buckland (GBR)
106 Siobhan Heekin-Canedy / Dmitry Dun (UKR)
107 Anastasia Safronova / Ilia Zimin (RUS)
108 Federica Faiella / Massimo Scali (ITA)
109 Carter Jones / Richard Sharpe (GBR)
110 Alexa Linden / Addison Voldeng (CAN)
111 Andreanne Poulin / Marc-Andre Servant (CAN)
112 Thea Rabe / Timothy Koleto (NOR)
113 Juulia Turkkila / Matthias Versluis (FIN)
114 Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder (FRA)
115 Kharis Ralph / Asher Hill (CAN)
116 Allison Reed / Vasili Rogov (ISR)
117 Tatiana Kozmava / Aleksii Shumskyi (GEO)
118 Victoria Manni / Carlo Rothlisberger (SUI)
119 Olga Bibikhina / Danil Zvorikin (RUS)
120 Eleanor Hirst / Jordan Barrett (GBR)
121 Hanna Jakucs / Daniel Illes (HUN)
122 Ibuki Mori / Kentaro Suzuki (JPN)
123 Adele Morrison / Demid Rokachev (AUS)
124 Catherine Daigle-Roy / Dominic Barthe (CAN)
125 Vanessa Crone / Paul Poirier (CAN)
126 Valeria Starygina / Ivan Volobuev (RUS)
127 Kristina Gorshkova / Vitali Butikov (RUS)
128 Adel Tankova / Ronald Zilberberg (ISR)
129 Jennifer Urban / Benjamin Steffan (GER)
130 Sinead Kerr / John Kerr (GBR)
131 Jennifer Urban / Sevan Lerche (GER)
132 Anastasiya Galeta / Avidan Brown (UKR)
133 Xintong Huang / Xun Zheng (CHN)
134 Laureline Aubry / Kevin Belingard (FRA)
135 Katerina Bunina / German Frolov (EST)
136 Carolina Moscheni / Balazs Major (HUN)
137 India Nette / Patrick Adderley (AUS)
138 Justyna Plutowska / Peter Gerber (POL)
139 Jana Khokhlova / Sergei Novitski (RUS)
140 Yiyi Zhang / Nan Wu (CHN)
141 Alissandra Aronow / Collin Brubaker (USA)
142 Kate Bagnall / Benjamin Allain (FRA)
143 Federica Bernardi / Saverio Giacomelli (ITA)
144 Matilda Friend / William Badaoui (AUS)
145 Kimberly Berkovich / Ronald Zilberberg (ISR)
146 Henna Lindholm / Ossi Kanervo (FIN)
147 Lolita Yermak / Alexei Shumski (UKR)
148 Ekaterina Fedyuschenko / Lucas Kitteridge (GBR)
149 Kimberley Hew-Low / Timothy McKernan (AUS)
150 Mathilde Harold / Mael Demougeot (FRA)
151 Aurelia Ippolito / Malcolm Jones (LAT)
152 Karina Uzurova / Ilias Ali (KAZ)
153 Mina Zdravkova / Christopher Davis (BUL)
154 Yulia Zhata / Yan Lukouski (UKR)
155 Malin Malmberg / Thomas Nordahl (SWE)
156 Bailey Melton / Darian Weiss (SUI)
157 Valeria Zenkova / Valerie Sinitsin (RUS)
158 Sarah Arnold / Thomas Williams (CAN)
159 Marina Elias / Geido Kapp (EST)
160 Vera Gorodetskaya / Mark Nechiporenko (UKR)
161 Yuzhu Guo / Pengkun Zhao (CHN)
162 Sophia Jones / Ian Stephan (GER)
163 Kristsina Kaunatskaia / Yuri Hulitski (BLR)
164 Aldrin Elizabeth Mathew / Anup Kumar Yama (IND)
165 Anastasia Olson / Ian Lorello (USA)
166 Maria Stavitskaya / Andrei Bagin (RUS)
167 Maria Stavitskaya / Anton Shibnev (RUS)
168 Xiaotong Wang / Kaige Zhao (CHN)
169 Anna Yanovskaya / Adam Lukacs (HUN)



Zlyhania trhovej ekonomiky Top 20 Sport News Germany Top 20


FC Barcelona Players Rating Orlando Pirates Players Rating Kaizer Chiefs Players Rating Mamelodi Sundowns Players Rating


Berlin, Pergamon Museum
Germany
Raztoka
Slovakia
Drabsko v zime
Slovakia
Hersonissos, Star Beach Water Park
Greece
Sihla
Slovakia
Filipovo
Slovakia
Beijing, Donghuamen Night Food Street
China
Valaska
Slovakia
Orientshow

Place for your advertisement






LOTYH - Football www.belgof.com - News, Magazines, TV, Radio www.belgof.sk - Spravy